twórczość Anny Jagielskiej, pieśniarki i gitarzystki.

Muzyka sefardyjska

Wita Anna Jagielska, która zajmuje się muzyką sefardyjską. Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących dawniej półwysep Iberyjski. Anna Jagielska eksperymentuje dobierając różnorodne instrumentarium. Wykonuje pieśni sefardyjskie w oryginalnym języku ladino zgodnie z dawnymi praktykami wokalnymi dotyczącymi stylu i ornamentyki.

Muzyka latynoamerykańska

Muzyczna podróż po wielu krajach Ameryki Łacińskiej na którą zaprasza Anna Jagielska. Propozycja koncertów w rytmach samby, bossa novy i tanga

Muzyka hiszpańska

Anna Jagielska, która zajmuje się muzyką hiszpańska. Na tej stronie znajdziesz propozycje związane z muzyką starohiszpańską, pieśni miłosne dawnej Hiszpanii oraz hiszpańskie pieśni ludowe, często inspirowane muzyką flamenco.

Muzyka dawna

Anna Jagielska, inicjatorka powstania zespołu muzyki dawnej Comtessa. Na stronie Muzyka Dawna znajdują się propozycje repertuarowe zespołu.

Muzyka na święta

W programie znalazły się przede wszystkim kolędy i pastorałki z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej m.in.: z Argentyny, Chile, Wenezueli a nawet z Puerto Rico. Radosne, pełne temperamentu kolędy i pastorałki mienią się rozmaitymi rytmami związanymi z poszczególnymi krajami.

Los bilbilicos

Amatorski zespół wokalny, istnieje od 2001 roku. Osobą, która przyczyniła się do powstania zespołu jest Basia Zieleńska: Ośrodek Twórczy „Muzyka duszy” muzykaduszy.pl Uczestnikami zajęć są osoby w różnym wieku: młodzież, studenci, dorośli. Zespół jest stale otwarty dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w śpiewie zespołowym i doświadczyć radości i satysfakcji wspólnego muzykowania.

powrót