Muzyka Duszy stowarzyszenie pracy twórczej Barbara Zieleńska

Taniec

litewskie tańce ludowe

WALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY
Warsztat europejskich tańców korowodowych

13 – 14 lutego 2016
sobota, w godz. 11.00 – 17.00
niedziela, w godz. 10.30 – 16.00
Szkoła Żeńska im. Cecylii Plater-Zyberkówny, ul. Piękna 24/26, Warszawa
Prowadzenie: Irena Konachowicz

Walentynki to święto miłości i radości. Obchodzone jest corocznie 14 lutego. Niezależnie od tego czy jesteśmy zakochani, czy nie to święto to dobra okazja do zabawy a jak zabawa to oczywiście TANIEC.

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Możliwe, że zwyczaje związane z tym dniem nawiązują do starożytnego święta rzymskiego, zwanego Luperkaliami, obchodzonego 14 – 15 lutego ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa, oraz Pana, boga przyrody. Nazwa święta pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

My zapraszamy Państwa w tym dniu do tanecznego kręgu. Będziemy tańczyć tańce radosne i energetyczne, tańce tradycyjne z różnych stron Europy: od szkockiej polki reel, przez tańce szwedzkie, rosyjskie po tańce bałkańskie: albańskie, rumuńskie, greckie, bułgarskie. Będzie w czym wybierać!

Tego dnia KAŻDY MOŻE ZATAŃCZYĆ ku rozweseleniu serca i wzmocnieniu ducha i ciała.

Irena Konachowicz

Irena Konachowicz- tancerka, nauczycielka tradycyjnych tańców  w kręgu i tańców korowodowych, badająca i odkrywająca symbolikę i rytualny charakter tradycyjnych tańców ludowych (w oparciu o studia i najnowsze odkrycia w zakresie  archeologii, historii, mitologii, lingwistyki, badań nad tańcem i jego funkcją, historii religii od paleolitu po współczesność), inicjatorka Tańczących Kręgów Kobiet.

ZGŁOSZENIA i OPŁATY

przyjmujemy do 5 lutego 2016
Osoby zainteresowane udziałem w tym warsztacie prosimy o kontakt:
Barbara Zieleńska, zielenska@gmail.com
tel. 605 846 872Ośrodek Pracy Twórczej Muzyka Duszy

Stowarzyszenie Paracy Twórczej - Muzyka Duszy grafik O sitemap:html     xml

Valid XHTML 1.0 Transitional