Muzyka Duszy stowarzyszenie pracy twórczej Barbara Zieleńska

Głos - Śpiewam pełnym głosem

pieśni i ballady angielskie

BALLADY ANGIELSKIE

ZE ZBIORÓW FRANCISA JAMESA CHILDA

Prowadzenie: Barbara Wilińska

Zapraszamy na naukę i wspólne śpiewanie starych, tradycyjnych ballad angielskich, przekazywanych w formie ustnej, a pod koniec XIX wieku zebranych w pięciu tomach przez Francisa Jamesa Childa (The English and Scottish Popular Ballads). Ich tematyka to miłość, romanse, zjawiska nadprzyrodzone, cuda, zagadki, opisy życia ludowych bohaterów, dam i rycerzy, wydarzenia historyczne. Bohaterami niektórych z nich są tak sławne postaci jak król Artur czy Robin Hood.

Francis James Child (1825 – 1896)

szkockie i angielskie ballady Francis James Child urodził się 1825 w Bostonie (Suffolk), w biednej rodzinie. Dzięki pomocy dyrektora the Boston Latin School, Epes’a Sargent Dixwella Child ukończył studia na Harvardzie (matematyka, historia, nauki polityczne). W latach 1849 – 1851 studiował dramat angielski i filologię germańską w Berlinie i w Gottingen. W 1851 roku uzyskał tytuł profesora retoryki. Podczas swojej studiów w Harvardzie zbierał ballady oraz opowieści i legendy pisane w wielu językach oraz korespondował z badaczami folkloru na całym świecie. Jest przede wszystkim znany jako twórca pięciotomowego zbioru The English and Scottish Popular Ballads. Dzieło to uważane jest przez wielu za kanon muzyki ludowej. Dzięki osiągnięciom Childa biblioteka Harvardu dysponuje największym, jaki kiedykolwiek istniał zbiorem folkloru.
BARBARA WILIŃSKA

szkockie i angielskie balladyŚpiew i muzyka są radością mojego życia. Jestem przekonana, ze nigdy nie jest za późno, aby zacząć  śpiewać i grać, jeśli się tego pragnie. Kiedyś studiowałam psychologię i rozwijałam swoje zainteresowania muzyczne. Potem zaczęłam jeździć na wieś, odwiedzać śpiewaków starszego pokolenia i uczyć się od nich pieśni. Później  przyszedł czas, aby dzielić swoje doświadczenia z innymi. Od 7 lat prowadzę warsztatowo regularne grupy śpiewacze   w Poznaniu oraz okazjonalne warsztaty głosowe  na terenie kraju. Od wielu lat koncertuję solo i z zespołami śpiewając i grając na lirze korbowej, dulcimerze i innych instrumentach strunowych. Współtworzę zespoły wykonujące  muzykę średniowieczną  i tradycyjną   różnych krajów   Uczę gry na gitarze klasycznej.  Jestem stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2005 roku.

Informacje i zapisy:

Barbara Zieleńska, kontakt/email 605 846 872

Osoby, które nie są pewne czy mogą wziąć udział w warsztacie, bo np. nigdy nie śpiewały lub zainteresowane szczegółowym programem warsztatu mogą dzwonić do prowadzącej:

Barbara Wilińska, bwilinska@wp.pl, tel. 607 073 452

Uwaga: Warsztat przeznaczony jest dla osób dorosłych.Ośrodek Pracy Twórczej Muzyka Duszy

Stowarzyszenie Paracy Twórczej - Muzyka Duszy grafik O sitemap:html     xml

Valid XHTML 1.0 Transitional