Muzyka Duszy stowarzyszenie pracy twórczej Barbara Zieleńska

Taniec - Tańce w kręgu

taniec w kręgu warsztaty

TAŃCE W KRĘGU

Spotkania taneczne dla kobiet

Piątki, w godz. 19.30 - 21.00
Warszawa, Centrum "ŁOWICKA", sala widowiskowa, I piętro
ul. Łowicka 21.

Taniec ma ogromną siłę transformującą. Budzi on do życia ciało, uśpioną w nim moc i ekspresję. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że jest to jeden z najlepszych sposobów na odreagowanie napięć oraz stresów towarzyszących kobietom i mężczyznom w zmaganiach się z wymogami współczesnego świata.

Układy kroków proponowanych przez nas tańców w większości są bardzo proste, nie potrzeba więc specjalnych umiejętności, by włączyć się do kręgu. Tańce dobiera się w ten sposób, by każda osoba w kręgu znalazła coś dla siebie - są więc wśród nich wolne i dostojne, a także dynamiczne i pełne ognia. W tych spotkaniach nie chodzi o dążenie do perfekcji, o opanowanie kroków i figur, ale o to by być razem, ze sobą i z innymi, by pozwolić sobie na spontaniczność. Różnorodność proponowanych tańców i ich melodii umożliwia niewerbalną ekspresję uczuć i doświadczanie energii własnego ciała oraz energii innych kobiet. Nie ma znaczenia wiek, nie potrzeba specjalnych umiejętności by włączyć się do kręgu. Tańce w kręgu to najbardziej bezpośredni sposób świętowania bujności, bogactwa i różnorodności życia w nas i wokół nas. Dodatkowym walorem tych zajęć jest ich otwarta formuła - uczestniczki nie muszą deklarować stałego uczestnictwa, przychodzą w te piątki, które im pasują. W naszym kręgu spotykają się same kobiety (takie było życzenie naszych uczestniczek), ale tańce w kręgu tańczą także mężczyźni.

Nazwa Tańce w Kręgu oznacza zebrane przez niemieckiego profesora tańca i etnografa, Bernharda Wosiena, tradycyjne tańce ludów europejskich, głównie z rejonu Bałkanów, tańczone nie w parach, a w kręgu lub korowodzie. Od wielu lat nauczyciele tańców w kręgu z różnych ośrodków na świecie wzbogacają stworzony przez profesora Bernharda Wosiena kanon o tańce z różnych stron świata.

HANNA SYPIAŃSKA

Zajęcia poprowadzi Hanna Sypiańska dyplomowana nauczycielka Techniki Alexandra, absolwentka The Constructive Teaching Centre w Londynie, członkini Brytyjskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Techniki Alexandra, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała, nauczycielka Tańców w kręgu (jej nauczyciele to Laura Shannon, Lynn Frances i Michael Gabriel z Open Dance Center w Londynie). Od 1997 roku prowadzi cotygodniowe zajęcia Tańców w Kręgu. Prowadziła w ramach programu Dojrzewalni róż" warsztaty Techniki Alexandra "Bezgrzeszne ciało" oraz improwizacji tańca "Tańcząca bez winy i wstydu".

Opłata za jedno spotkanie: 30 zł, płatne po zajęciach.


Zobacz galerię zdjęć z zajęć>>>


Ośrodek Pracy Twórczej Muzyka Duszy

Stowarzyszenie Paracy Twórczej - Muzyka Duszy grafik O sitemap:html     xml

Valid XHTML 1.0 Transitional