Muzyka Duszy stowarzyszenie pracy twórczej Barbara Zieleńska

Pieśni dawnej Hiszpani i Ameryki Łacińskiej


Sone que la nieve ardía, sone qu'el fuego s'helaba,
Y por sonar lo imposible, sone que tu me querías.

Śniło mi się, że śnieg płonął, śniło mi się, że ogień zamarzał,
I ponieważ śniło mi się niemożliwe, śniło mi się, że mnie kochasz...

(pieśń peruwiańska, tłum. Paweł Listwan)

Opowieści o pięknych kobietach, zakochanych młodzieńcach, o potajemnych spotkaniach kochanków w cieniu szemrzących fontann, rozstaniach a także baśniowym życiu sułtańskich pałaców to tematy pieśni, których będziemy się uczyć podczas marcowego warsztatu.

Będą to dawne i ludowe pieśni hiszpańskie, pieśni sefardyjskie oraz pieśni krajów Ameryki Łacińskiej. Warsztat poprowadzi Anna Jagielska, znana pieśniarka i gitarzystka specjalizująca się w muzyce hiszpańskiej i latynoamerykańskiej.

"Ta muzyka od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce w mojej działalności artystycznej i chętnie przekazuję tę pasję innym. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób mających już doświadczenie w śpiewie, jak i tych, którzy chcieliby po raz pierwszy spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Myślę, ze każdy będzie mógł wynieść z tego spotkania coś ciekawego dla siebie, gdyż muzyka hiszpańska i latynoamerykańska daje możliwość swobodnej ekspresji - wydobycia emocji i otwarcia głosu. Część zajęć będzie poświęcona różnym, często nietypowym, ćwiczeniom emisyjnym i oddechowym, które ułatwią późniejszą naukę utworów.

Pieśni będą wykonywane w oryginalnym języku, ale osoby, które dotąd nie zetknęły sie z językiem hiszpańskim nie mają powodu do obaw, gdyż wszystkie teksty będą szczegółowo wyjaśniane.

Dla osób zainteresowanych stałą pracą z głosem istnieje możliwość kontynuacji nauki w formie stałych warsztatów lub udziału w pracy zespołu "Los bilbilicos".a jak Anna
ANNA JAGIELSKA

Pieśniarka i gitarzystka. Wykonuje muzykę z różnych epok i w wielu stylach, posługując się różnorodnymi technikami wokalnymi. Anna Jagielska stale koncertuje i uczestniczy w międzynarodowych festiwalach w Polsce i zagranicą (m in. w Hiszpanii, Francji, Anglii, we Włoszech, w Niemczech i na Litwie).

Anna Jagielska

Jest współzałożycielką i kierownikiem zespołu COMTESSA specjalizującego się w muzyce dawnej, zwłaszcza średniowiecznej oraz ludowej. Jest solistką zespołu "ANYA", który ma w swoim repertuarze muzykę hiszpańską, sefardyjską, latynoamerykańską i polską oraz pieśni dawne i ludowe innych krajów, wykonywane na współczesnych instrumentach i we współczesnych aranżacjach. Jest też laureatką Konkursu Pieśni Żydowskich w Warszawie, gdzie wykonywała pieśni sefardyjskie. Prowadzi także młodzieżowy zespół muzyki dawnej "Flagrantia" oraz amatorski zespół wokalny "Los Bilbilicos". Dokonała nagrań fonograficznych, w tym płyt solowych: "Drzewka migdałowe" - Pieśni sefardyjskie, "Songs of Ancient Spain" - "Pieśni dawnej Hiszpanii" oraz "Noche latina" - "Noc latynoska".


Więcej informacji o Annie Jagielskiej znajdą Państwo na stronie: www.riveiro.art.plo stronie
Ośrodek Pracy Twórczej Muzyka Duszy

Stowarzyszenie Paracy Twórczej - Muzyka Duszy grafik O sitemap:html     xml

Valid XHTML 1.0 Transitional