Muzyka Duszy stowarzyszenie pracy twórczej Barbara Zieleńska

TreningWidzenia

poprawianie ćwiczeniami wzroku TRENING WIDZENIA

4 – 5 października 2014
sobota i niedziela w godz. 11.00 – 17.30
Warszawa-Marymont
Prowadzenie: Mikołaj Markiewicz

Zapraszamy na dwudniowy warsztat Treningu Widzenia w Warszawie, który poprowadzi trener widzenia, Mikołaj Markiewicz. Zazwyczaj uczestnicy już w trakcie zajęć doświadczają poprawy ostrości widzenia.

To zajęcia dla tych, którzy chcą nauczyć się jak dbać o oczy a także poprawić wzrok. Są to zajęcia dla osób dorosłych, młodzieży i  dzieci. Uczestnicy uczą się jak powstrzymać pogłębianie się wady wzroku (czy innych problemów z widzeniem) i co robić, żeby widzieć wyraźniej. Uczestnicy zazwyczaj mają wady wzroku (krótko- i dalekowzroczność, astygmatyzm i presbiopię – konieczność założenia okularów do czytania  po 40 roku życia).  W zajęciach mogą uczestniczyć też osoby słabo widzące i mające choroby oczu (pod warunkiem, że są jednocześnie pod kontrolą lekarza; prowadzący  uczą pozamedycznych sposobów dbania o oczy możliwych do zastosowania przez każdego we własnym zakresie).

W przypadku dzieci pomagamy zatrzymać pogłębianie się wady wzroku i przezwyciężyć problemy ze wzrokiem, które powodują trudności w nauce. Wiele dzieci, które trafiły na zajęcia zaraz po tym, jak zapisano im  pierwsze okulary po warsztatach znowu widzi ostro i nigdy już nie potrzebuje okularów. Uczestnicy otrzymują indywidualne plany ćwiczeń.

 

Forma warsztatów:

Zajęcia mają bardzo praktyczny charakter – nastawione są na doświadczenie oraz naukę ćwiczeń i technik pracy ze wzrokiem. Przekazywana wiedza umożliwia zrozumienie doświadczanych  problemów i sposobów ich przezwyciężania lecz to teoretyczne omówienie ograniczone jest do minimum i dopasowane do potrzeb uczestników danej grupy.

Miejsce warsztatów:

Warszawa lub inne miasta (warsztaty poza Warszawą organizowane są wyłącznie dla grup zorganizowanych).
Warszawa: zaprzyjaźnione przedszkole (przy stacji metra: Marymont)).

 

Uczestnikom zapewniamy:

 • materiały szkoleniowe z opisami wybranych ćwiczeń oraz pomoce do ćwiczeń,
 • indywidualne wskazówki i opracowanie programu ćwiczeń.

 Efekty:

 • zmniejszenie wady wzroku,
 • zahamowanie pogłębiania się wady wzroku,
 • umiejętność dłuższej pracy z komputerem, czytania czy pisania, bez zmęczenia wzroku,
 • poznanie technik pracy ze wzrokiem i ukształtowanie nowych nawyków używania oczu,
 • uruchomienie rezerw tkwiących w mózgu i oczach,
 • spowolnienie procesów chorobowych,
 • odblokowanie pełnego potencjału do uczenia się,
 • profilaktyka wad wzroku i dolegliwości oczu.

Aby utrzymać i zwiększyć efekty zajęć uczestnicy powinni przez kilka tygodni po zajęciach regularnie wykonywać ćwiczenia, zazwyczaj dwa razy dziennie po 5 - 10 minut.

MIKOŁAJ MARKIEWICZ

MIKOŁAJ MARKIEWICZ, jest twórcą metody Trening Widzenia jest twórcą metody Trening Widzenia®, psychologiem, terapeutą wzroku. Usprawnianiem widzenia zajmuje się od 34 lat. Pracuje on w Polsce, w Europie Zachodniej oraz w USA. Jest członkiem Association of Vision Educators (www.visioneducators.org). Od 1995 roku kieruje Ośrodkiem Treningu i Terapii Widzenia, w ramach którego prowadzi szkolenia, warsztaty i kilkudniowe obozy.
Popularyzuje metody usprawniania widzenia w prasie, radiu i telewizji, jest autorem m.in. 15-odcinkowego filmu telewizyjnego,prezentującego ćwiczenia wzroku dla dzieci. Jako konsultant pracował nad poprawą wybranych aspektów wzroku zawodników Męskiej Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej.

Warto przeczytać wywiad z Mikołajem Markiewiczem, zamieszczony w styczniowym numerze „Charakterów” www.charaktery.euINFORMACJE:
www.treningwidzenia.pl
ZAPISY
info@treningwidzenia.pl, tel.. 691 487 904
Ośrodek Pracy Twórczej Muzyka Duszy

Stowarzyszenie Paracy Twórczej - Muzyka Duszy grafik O sitemap:html     xml

Valid XHTML 1.0 Transitional