Muzyka Duszy stowarzyszenie pracy twórczej Barbara Zieleńska

Głos Zespół Los Bilbilicos


Los Bilbilicos


Los Bilbilicos

czyli w języku ladino "słowiki" to amatorski zespół wokalny, który powstał w 2001 roku, z inicjatywy znanej wokalistki Anny Jagielskiej http://www.riveiro.art.pl

Co odróżnia ten zespół od innych grup śpiewających? Przeważnie eliminacje do zespołów muzycznych zakładają pewien poziom wiedzy o muzyce. W "Los Bilbilicos" jest inaczej - można uczestniczyć w zajęciach bez znajomości teorii muzyki, a nawet nut. Jedyne co potrzeba, to dobre ucho, entuzjazm i zaangażowanie w pracę zespołu. Jeśli ktoś nie wie, do której grupy głosów należy, nie szkodzi, bowiem prowadząca zajęcia, po wstępnym przesłuchaniu zaprosi tę osobę do altów/sopranów bądź basów/tenorów. Anna Jagielska zapewnia profesjonalną opiekę wokalną wszystkim uczestnikom, a początkującym służy szczególnie życzliwym wsparciem i radą. Łączy ona cierpliwość z poczuciem humoru, wyczuciem i doskonałym podejściem pedagogicznym. Przy takiej nauczycielce zyskuje każdy: i ktoś zajmujący się muzyką profesjonalnie, i ten stawiający pierwsze kroki w krainie śpiewu.

Odbywające się w bezstresowej atmosferze zajęcia obejmują ćwiczenia oddechowe i emisyjne oraz opanowywanie kolejnych utworów.

Zespół "Los Bilbilicos" wykonuje starodawne pieśni hiszpańskie, włoskie, francuskie i polskie. Zaś prawdziwą perełką są pieśni sefardyjskie, czyli pieśni hiszpańskich Żydów.

Teksty wszystkich opracowywanych utworów są odczytywane podczas zajęć w oryginale przez prowadzącą {z tłumaczeniem}, więc znajomość języków nie jest konieczna. Pieczę nad rodzajem, doborem jak i stopniem trudności utworów ma Anna Jagielska, co nie wyklucza, że każda z osób śpiewających w zespole może poprosić o wprowadzenie do repertuaru swojej ulubionej pieśni. Anna Jagielska największym sentymentem darzy utwory pochodzące z latynoamerykańskiego kręgu kulturowego oraz muzykę dawnej Hiszpanii {w tym sefardyjską}. Stara się ukazać ich urodę innym, także poprzez działalność zespołu "Los Bilbilicos", który wykonuje te piękne pieśni na koncertach.

Anna Jagielska prowadzi również dwa razy w roku warsztaty wokalno-taneczne dla członków zespołu lub osób, które chciałyby spróbować swoich sił w śpiewie po raz pierwszy.


Paulina Siayor Napisała: Paulina Siayor z zespołu "Los Bilbilicos"

Zobacz galerię zdjęć zespołu

Hawaje
taniec
...i więcej

Ośrodek Pracy Twórczej Muzyka Duszy

Stowarzyszenie Paracy Twórczej - Muzyka Duszy grafik O sitemap:html     xml

Valid XHTML 1.0 Transitional